Музей історії Кловського ліцею № 77

Міжнародні зв’язки ліцею PDF Друк e-mail
П'ятниця, 13 травня 2011, 13:07

Клуб інтернаціональної дружби, або КІД, — так довгі роки називали центр шкільних міжнародних зв'язків. Члени клубу разом з учителями та піонервожатими намагалися спілкуватися з ровесниками та дорослими з інших країн світу. В 70-80 рр це були більше «заочні» подорожі, ярмарки солідарності, фестивалі дружби, листування. Наприкінці 80-х та в 90-ті роки в школі почали з'являтися перші гості з країн Заходу. У цей час і перші надші учні відкрили «вікно в Європу» — групи старшокласників відвідали Болгарію, Польшу та США.

У жовтні 1993 р. група учнів 8 класу з учителем английської мови Наталією Іванівною Малісовою відвідали гімназію Карла Ріттера фон Фріша в баварському місті Мусбург, неподалік від Мюнхена, в Німеччині. Місцеві газети повідомили про зустріч нашої делегації з бургомістром. Декілька років підряд в 90-ті роки в нашому ліцеї навчалися американці. Вони завжди з любов'ю і вдячністю згадують своїх київських друзів і вчителів.

Дебати, які розпочали своє клубне життя в нашому ліцеї в 1995 р. за програмою Міжнародного фонду «Відродження», стали для нас не просто інтелектуальним спортом, який розвіває гнучкість та швидкість мислення, а також і відкрили шлях до світової молодіжної еліти.

Серед перших переможців конкурсу «Українсько-американські премії за досягнення у викладанні англійської мови» — вчитель ліцею Зоя Гулько. Вона проходила стажування в Делаверському університеті влітку 1997 р. Через 2 роки, завдяки цьому, ліцей отримав грант на виконання спільного творчого проекту. У жовтні 1999 р. 10 учнів нашого ліцею на 1 місяць стали учнями Cherry Creek High School, в м. Денвер, штат Колорадо.

У 1998 році вперше серед учителів суспільних наук України було проведено конкурс «Партнерство в освіті» на право взяти участь у стажуванні та конйоренції в США. Світлана Петровська, вчитель історії, виборола це право і успішно представляла наш ліцей в одній із каліфорнійських шкіл. Її уроки надовго запам'яталися американським учням.

Вже 16 років вчителі і учні нашого ліцею беруть участь у діяльності Міжнародного товариства Януша Корчака, польського педагога, лікаря та письменника, який загинув у газовій камері, страчений фашистами, разом з дітьми свого дитячого будинку у 1942 р.

Наші учні під час канікул вчаться в літніх школах Німеччини, Англії та США.

Ейфелева вежа, прогулянки вздовж Сени, свіжі багеті з маленьких пекарень за рогом... Ці мрії стільки разів ставали реальністю для учнів нашої школи, адже який же ми ліцей іноземних мов без подорожей за кордон і чемпіонських титулів мовних олімпіад. Навчальна поїздка до Шаспьою, программа Самді (Science, Art, Monde, Europe via Découvertes et Innovations), обмін учнів і вчителів із коледжем Луі Пастера, численні перемоги на олімпіадах з французької наших учеників, вчителів і людей, які допомогли здійсненню мрій майбутніх мовознавців і філологів. Кловський ліцей гордий тим, що розпочинає і підтримує контакти із освітніми закладами і програмами інших країн, даючи дорогу в світ нашим випускникам. Величезну роботу в цьому напрямку проводить улюблена вчителька французької Ольга Олександрівна Солодовська.

Останнє оновлення на Понеділок, 28 листопада 2011, 07:48