Музей історії Кловського ліцею № 77

Експозиція "Кловська галерея" PDF Друк e-mail

Кловська галерея була відкрита при музеї історії Кловського ліцею №77 у лютому 2002 року. Тут експонуються роботи київських художників, фотохудожників, майстрів декоративного та прикладного мистецтва, матеріали з архіву.

Велику популярність серед наших відвідувачів здобули недавні фотовиставки Олександра Ранчукова, Ігора Гільбо, розпис на склі та ляльки майстрині Оксани Цюпи , роботи Світлани Деренчук Ідея полягала в тому, щоб знайомити учнів з сучасним українським мистецтвом, українськими молодими митцями, розвивати естетичні смаки, знайомити учнів з людьми, які живуть творчим життям, а потім втягнути учнів в творчий процес, створити таку атмосферу, щоб їм самим захотілося готувати свої власні виставки.

Були відкриті виставки "Лики войни" та "Війна і мир".

Серед найбільш цікавих були такі: «Наші династії»(фото і розповіді про сім’ї, які пройшли через нашу школу, було виставлено 112 фотографій!); « Коли б не Ви, я не був би живий» (листи поранених до хірурга – Віри Павлівни Гузикової, з фондів музею); «А метелика я тут не бачив» ( ми вже згадували про неї). Ці виставки допомагають формувати історичну пам’ять та моральні почуття. Їх не назвеш «заходами».

За останні 2 роки учні підготували кілька виставок фотографій, зроблених власноруч. Найкращі з них[ –«Невідомий Київ» ( автор Семен Широчин, випускник школи 2006 року, у 2010 - вже друга його виставка) та «Європа, якої ми не знаємо».

До 110 річниці утворення школи (жовтень 2010 р.) відкрито 6 нових виставок : «Мені тринадцятий минало»; «Згадайте минуле»(твори, щоденники, зошити, творчі роботи, рецензії на фільми, експозиції із старих виставок за останні 50 років! – все це із фондів музею); «Пам»яті Бориса Кривенка» (фронтові малюнки та листи випускника 1941 року, який загинув у 1945 у Польщі), теж з фондів музею; виставка малюнків дітей молодшої школи «Наші таланти»...

Дуже приємно, коли відвідувачі галереї – діти та дорослі – пишуть свої відгуки про враження від побаченого тут.

Так у книзі відгуків зараз міститься понад 1000 відгуків.

Нашу галерею окрім учнів часто відвідують батьки, київська інтелігенція. Відкриттю кожної виставки передує активна творча й підготовча робота, у якій приймає участь молоде покоління – наші учні. Виставки урочисто відкриваються, запрошення на них можуть отримати усі бажаючі.

У цій галереї кожен – і великий, й малий – може знайти щось цікаве і нове для себе, щось особливе для своєї душі.

Завдяки такій галереї школа стає теплішою, стає своєю, рідною...

Останнє оновлення на Понеділок, 02 квітня 2012, 12:59