Музей історії Кловського ліцею № 77

Робота музею PDF Друк e-mail

Шкільний музей – центр творчості вчителя і учня, могутній засіб різних напрямків виховної роботи. Це культурно-освітній простір. Його використовують для різних видів навчальної та наукової, індивідуальної та масової роботи в школі.

Музей історії Кловського ліцею - духовний центр школи, який проектує нові ідеї та залучає учнів до їх реалізації.

При музеї створено освітній центр – так звану Зелену кімнату – де збирається актив музею та розробляються проекти щодо музейної роботи.

Музей постійно оновлює види роботи та склад активу, тому багато учнів ліцею тут проходить своєрідну практику.

В музеї проводяться екскурсії (за заявками): форма екскурсії буває класичною - по матеріалах експозиції - і залежить від того, чи перший раз група в цьому музеї чи ні, та від мети групи.

Якщо це тематична екскурсія, вона може починатися фільмом із фондів музею чи зустріччю в музейному центрі. Аудиторія різна: учні школи та інших шкіл України, батьки, вчителі з України та інших країн світу, учасники педагогічних та музейних конференцій. Найчастіше для останніх знайомство з музеєм починається із зустрічі в музейному центрі і знайомства з структурою роботи і архівом, а потім - з експозицією. Але буває і навпаки.

 

Музей проводить велику просвітницьку роботу: Зустрічі з цікавими людьми, випускниками школи та ветеранами війни, традиційні зустрічі випускників, екскурсії для численних гостей та іноземних делегацій, поповнюються фонди. Протягом двох останніх років діє програма «Історія очима кращих режисерів світу» для учнів старших класів. Після фільмів ми влаштовуємо обговорення, бажаючі пишуть рецензії. Під час роботи з фільмами учні не тільки аналізували історичний матеріал, а й режисерську та операторську роботу, побудову кадру, музику, костюм, тобто естетичний бік фільму. Але водночас вони вчаться дивитися фільм, думати мовчки, не кидати реплік, не заважати внутрішній роботі.

При музеї працює Кловська галерея. Всі виставки урочисто відкриваються, проводяться екскурсії, учні висловлюють свої враження в книзі відгуків, потім Рада музею аналізує роботу та відгуки, іноді кращі роботи нагороджуються.

При музеї працює відеоклуб «Зростання», що має велику відеотеку з кращими фільмами радянських, українських та зарубіжних режисерів, які пропонуються класам. А також фільми та робочі матеріали з історії школи.

За останні 2 роки створені нові відеофільми: один – про долю випускника школи, ветерана війни Володимира Семеновича Ланцмана та фільм про роботу з учнями над міжнародним проектом «Повітряні змії».

Напередодні дня Перемоги вже більше 20 років проводиться Поминальний мітинг.

На нього ми запрошуємо наших випускників – ветеранів війни, людей похилого віку, які пережили війну, батьків, гостей, вчителів-пенсіонерів та, безумовно, учнів, а випускники останніх років і без запрошень прибігають, бо цей мітинг не офіційний захід, а наша внутрішня потреба, яка народилася в музеї багато років тому: поіменно згадати колишніх учнів та вчителів , які не повернулися з тієї клятої війни. Відео з одного з мітингів.

 

Ми вносимо до актової зали їхні портрети, з яких вони зазирають нам у вічі: ви пам»ятаєте нас, чи недаремно ми загинули? У «Книзі пам’яті» міста Києва прізвища 40 учнів нашої школи. Це теж результат нашої роботи, це має залишитися назавжди.

 

У 2008 році був здійснений ще один міжнародний проект, присвячений 130 - річчю з дня народження Януша Корчака. Був розроблений і прочитаний у музеї спеціальний факультатив про подвижницьке життя Корчака, підготовлені екскурсоводи, проводилися екскурсії, була відкрита виставка учнівських робіт та відбулося свято запуску повітряних зміїв, які зробили і розписали учні 6-х класів.

Музей випускає шкільну газету "Меридіан".

У 2010 році відкрито нову велику експозицію «Театральні традиції школи 1900-2010».

Всією роботою керує Рада музею (учні та вчителі школи) та Опікунська Рада (випускники, ветерани війни, представники громадскості, батьки).

Наш музей живий. Його діяльність перетинається з плином сучасного життя.

Останнє оновлення на Субота, 30 липня 2011, 12:41