Музей історії Кловського ліцею № 77

Мета та концепція музею PDF Друк e-mail

«Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть». Ці слова нашої національної гордості – Ліни Костенко можуть бути ключем для всієї діяльнос музею історії школи. Ми вважаємо наш музей храмом памяті , де ми «воскрешаем отцов» ( за виразом російського мислителя Федорова.) Впродовж довгих років ми збирали матеріали та створювали музей. Це було нелегке завдання, але ми це зробили. Храм є, люди йдуть.

Музей історії Кловського ліцею №77 існує з 1979 року, коли була відкрита перша невеличка експозиція. Протягом двадцяти років музей поповнювався документами, фотографіями, листами, реліквіями епохи. Збирався він силами учнів, вчителів, випускників цієї школи різних років. Численні опитування, пошуки живих і поховань померлих, листи до організацій та окремих осіб, записи бесід, зйомки відеофільмів, збирання речей шкільного побуту минулих років були частиною великої кропіткої роботи, проведеної нами. Слід зуаважити, що весь освітянський довоєнний архів згорів в полум'ї Великої Вітчизняної війни. Ніяких документів про школу не залишилось. І ми довго не сподівались, що зможемо знайти достатньо матеріалів для музею. Ми ходили від будинку до будинку, розпитували людей - старих киян про школу, шукали випускників.

Музей – результат колективної праці. Тому ми говоримо – наш Музей. Зараз в ньому налічується понад 6 тис. експонатів. Нашому ліцею вже понад 110 років. Тому його історія, як у дзеркалі, відбиває всі події ХХ століття. Все, що відбувалося в світі й у долі нашої країни, пройшло через долі наших випускників та вчителів. Музей зберігає пам’ять про всіх тих, хто вчив і вчився, про їх думки та пошуки, кохання та працю, участь в захисті Вітчизни.

 

Мета музею: Збереження історичної пам'яті, формування гуманістичного світогляду, виховання поваги до людини і розуміння цінності кожного людського життя, виховання толерантності, прилучення учнів, вчителів, батьків та всіх відвідувачів до надбань національної та світової культурної спадщини, залучення учнів до творчої роботи в музеї та виховання глибокої любові до Батьківщиниі та її людей, зближення поколінь та збереження кращих традицій.

Концепція музею: Подати історію XX століття (школа заснована 1 жовтня 1900 року!) через долі учнів та вчителів Кловського ліцею, бо вся історія XX століття відобразилася саме з їх долях (війни, революції, відбудова, зміни в освіті, предметах та формах викладання, світоглядах, формах одягу...) А також прослідкувати традиції, які не змінювалися роками, які школа зберігає, яким принципам вона залишається вірною. Тому експозиційний простір побудований як вікна в історію XX століття.

До сторіччя ліцею, яке відбулося 1 жовтня 2000 року була відкрита нова експозиція.  Це вже 4-а експозиція нашого музею.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 21 листопада 2011, 12:22