Музей історії Кловського ліцею № 77

Новини


Тиждень пам'яті Януша Корчака PDF Друк e-mail

З 13 по 20 листопада до 70-річчя з дня загибелі Януша Корчака пройшов тиждень його пам'яті в Києві.

Центром всіх подій цього тиждня став Кловський ліцей. В нашому ліцеї єдиний на Україні музей пам'яті Януша Корчака. В музеї проходили екскурсії, майстер-класи, спектаклі, присвячені Корчаку, презентації нових книжок та газет, виступ легендарного хору Щедрик. Закінчився тиждень відкриттям меморіальної дошки Корчаку на вулиці Володимирській 47 (навпроти Золотих Воріт). Це єдиний будинок в Києві, в якому перебував Корчак, що зберігся. ЗМІ брало інтерв'ю у багатьох вчителів та дітей нашої школи, а потім їх використовували під час радіо і телепередач. В ці дні в нашому ліцеї побувало багато гостей, представники Польского посольства в Києві, видавці, перекладачі, вчителі різних шкіл, батьки... Всі ці події справили глибоке враження.

 

Директор видавництва "Дух і Літера" Леонід Фінберг презентує нові книги Корчака "Право на повагу" та вперше перекладену та видану біографію Корчака

 

Вчителі та гості під час презентації

Директор школи Інна Борисівна Співакова перша одержала дорогоцінний подарунок - книги

 

Світлана Василівна Петровська презентує дайджест, присвячений Корчаку; газета була розіслана по всій Україні

Детальніше...
 
Сумна новина. PDF Друк e-mail

14 липня 2012 року, після двомісячної хвороби помер улюблений вчитель багатьох поколінь Кловського ліцею № 77 м. Києва Григорій Юхимович Френкель.

Останнє оновлення на Понеділок, 25 березня 2013, 18:14
 
Конкурс екскурсоводів PDF Друк e-mail

Це був незвичайний конкурс. Зазвичай, проводять екскурсію за темою. А цього року кожен учасник повинен був вибрати собі якийсь експонат із експозиції і розповісти, що стоїть за документом чи фотографією, тобто його історію. Учасники обирали для розповіді експонати із музею історії школи чи музею Януша Корчака. Вони вивчали матеріали експозиції, працювали в архіві, читали книжки, репетирували один перед одним (треба було продемонструвати власне володіння мовою, те як працюєш з документом та аудиторією).Треба було довести жюрі, яке складалося з учителів та представників учнівського колективу різних класів, що ти — дійсно екскурсовод. Для багатьох це був перший публічний виступ. А одна з учениць — Стефані Смирнова — виступала англійською.

Ось деякі експонати, які були обрані: — Квиток на футбольний матч, який мав відбутися 22 червня 1941 року (Маша Назарова). — Остання записка Бориса Кривенка до матері перед відправленням на фронт «Мамо, прощавай» (Саша Сулименко). — Сумочка матері Павла Нірона, в якій вона зберігала листи сина із фронту (Вікторія Діденко). — Фотографія Ніни Костянтинівни Нетьосіної, киянки, яка допомагала у створенні музею (Іван Сова). — Центральний портрет Януша Корчака у музеї «Пам’яті вчителя» (Анфіса Дорошенко та Влад Михайлов). — Історія створення книги «На самоті — з Богом» (Леван Елошвілі). — Фото Дому Сиріт у Варшаві (Марія Нікітенко). — Останнє фото Корчака у гетто (Катя Ольховик). — Камінь пам’яті Корчака на полі табору смерті «Треблінка» (Аліса Невгасима). — Дівчинка у червоному пальто (Маша Гієвська). Всі виступи були цікавими і хвилюючими. Важливо, що учні говорили серцем, не тільки словами. І працювали за власним бажанням, а не за наказом. Хочу висловити велику подяку всім учням-екскурсоводам та учителю англійської мови Наталії Анатоліївні Чесановській за велику допомогу у підготовці учнів до конкурсу.

Світлана Василівна Петровська

 

Детальніше...
 
Виставка Марії Гієвської PDF Друк e-mail

У Кловській галереї («кловський квадрат» — перехід між основним корпусом і прибудовою, біля їдальні) відбулося відкриття виставки картин учениці 9-Б класу Марії Гієвської. Серед безлічі виставлених картин не було жодної бодай трохи схожої, усі написані вражаюче професійно, промальовані усі деталі. Привернули увагу відвідувачів яскраві пейзажі, схожі на справжнє зображення у вікні. Багатьом особливо припала до душі каритина троянди. Дякуємо Марії за такі чудові малюнки!

Відгуки: Организовывая выставку, мы вновь и вновь радовались, что в нашем лицее есть талантливые дети. Маша Гиевская — тому наглядный пример. Посмотрев ее картины, можно почувствовать какой она светлый и позитивный человек. Даже трудно сказать, какой жанр ей удается лучше. Очаровывают пейзажи, захватывают картины с яркими цветами, завораживают глаза волков… А городские пейзажи!.. Они помогают ощутить настроение города и присутствие в нем. Желаем Маше совершенствоваться в творчестве и раскрывать новые грани таланта. С. Волошина, Н. Малисова

Мені дуже сподобалась виставка! Я її не тільки побачила, а й почула. Гарнішої виставки я ще не бачила! Анна Шапар, 6-Б

Маша, вся твоя выставка прекрасна! Мне очень понравилась картина Снежной Королевы. Ты можешь прочувствовать каждый цвет, каждый мазок. Ты очень красиво рисуешь. Мне очень понравилось. 5-А

Мені дуже сподобалась виставка, дуже гарні картини, передано кольори. Вони просто захоплюють. Припала до душі картина «Троянда». На неї дивишся і уявляєш, що вона справжня та жива.

6-Б Макрія Писарено, 8-А

 

 

 

 

Детальніше...
 
‘‘Культура пам’яті’’ PDF Друк e-mail

Так називалася зустріч, яка відбулася 28 листопада 2011 року в нашому ліцеї. Вона була присвячена презентації музейного проекту, над яким творча група працювала близько чотирьох років.

Окрім експозиції, у фондах музею знаходиться безліч цінних матеріалів, багато оригінальних документів та фотографій, листів, різного роду відзнак, які розповідають про історію школи, про життя наших учнів та вчителів, починаючи з 1900 року.

Мета проекту — збереження безцінних документів нашого музею та використання їх в освітньо-педагогічній роботі, полегшення в користуванні ними майбутніх поколінь. Творча група складалася з випускників школи, з якими ми працювали над окремими питаннями, коли вони ще навчалися в ліцеї, — студентів програмістів КПІ Насті Міщук, Семена Широчина та Богдана Іванюка, архівістів Тетяни Маєр та Світлани Максименко, консультанта — філолога та історика Степана Захаркіна. Керівник проекту — вчитель історії Світлана Василівна Петровська.

Результат роботи, який був продемонстрований на зустрічі: — Створена спеціальна программа та база данних особливо цінних документів; — Описаний архів — біля 7 тисяч документів, створена комп’ютерна база архіву; — відцифровано більше 9 тисяч документів та фотографій; —

Створено сайт музею — museum77.kiev.ua — Створено 2 фільми з циклу «Пока мы живы» (про долі наших випускників під час Великої Вітчизняної війни); На зустрічі були присутні та взяли участь у обговоренні проблеми представники громадськості: Вадим Скуратівський, академік, історик та філолог; Павло Солодько, журналіст, «Українська правда»; гості з Голландії — Lies wan Weezel, Sytske Scheltema, представники фонду Willy Staat Fond; Віктор Вдовченко — науковий співробітник АПН; представники міських та шкільних музеїв та, звичайно, вчителі, батьки та учні ліцею.

Після обговорення проекту та демонстрації фільму «Настройщик» відбувся концерт при свічках: співав відомий бард Володимир Каденко, давній друг школи, фольклорний ансамбль «Колодія», організований нашою випускницею Лідією Коваль, чудово виконала «Розлуку» Глінки наша Ярослава Вовк з 10 класу.

Редакція від імені колективу ліцею висловлює щиру подяку всім учасникам проекту та тим людям, без допомоги яких він був би неможливим: представникам Willy Staat Fond — Lies van Weezel та Sytske Schltema (Голландія) та родинам Броннер та Чогадзе.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня1234НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 4